Zawodnicy siatkówki, tenisa stołowego i ziemnego, kulturystyki, strzelectwa sportowego, pięcioboju nowoczesnego, sportów motorowych, biegów górskich, piłki nożnej, sztuk walk, pływania oraz MTB pokazują, że nauka autohipnozy sportowej jest realna i faktycznie przekłada się na poprawę funkcjonowania, zarówno na treningach, jak i zawodach.
Obalamy podstawowy mit, że psychologia wyczynu jest dla ludzi, którzy sobie nie radzą – wręcz przeciwnie. Jesteśmy odporni, wytrzymali i konsekwentni, ale brakowało nam umiejętności mistrzowskiego myślenia. Nauczyliśmy się mówić do siebie, tak aby autorozmowa nam sprzyjała, a przede wszystkim wywoływała przyjemny stan działania w transie, zwłaszcza kiedy chodzi o działanie pod presją.
Nie pozwalamy konwersacji zmierzać dokądkolwiek. Korzystamy ze światopoglądu, postaw i słów, którymi posługujemy się na co dzień, bowiem są kluczem w docieraniu do problematycznych obszarów. Sygnałów, że istnieje faktyczna potrzeba rozwoju osobowości, upatrujemy w symptomach i rezerwach. Za cel wspólnej rozmowy obieramy efekt zastanowienia się, który nasilając proces dysocjacji pewnych elementów od nawykowych mechanizmów kontrolnych stosowanych przez ego, uruchomia faktyczną przemianę.
Objaśniamy zagadnienia i wdrażamy, takie rozwiązania jak:
- KONFRONTACJA Z KONTEKSTEM™,
- diagnoza i regulacja stanu KAPE™,
- STYLE KONCENTROWANIA MYŚLI™,
- 10 TRANSOWA™,
- czy teorię odmiennych stanów świadomości.
I wiecie co? Mamy za sobą niesamowite wyniki, przed sobą – spokój o karierę sportową, i wiemy jak podążać dalej. Jesteśmy coraz bardziej umiejętni w planowaniu swojego funkcjonowania na treningach czy na zawodach, a tworzone przez nas narracje (indukcje hipnotyczne) pozwalają nam być skutecznym w danym dniu i o danym czasie.
Do zobaczenia w 2025!